Agrifac - SmartDosePlus

Układ wtrysku SmartDosePlus

Mieszanie cieczy roboczej bezpośrednio przed dawkowaniem 

Po skończeniu opryskiwania oczekuje się,że maszyna będzie czysta i nie bezie w niej resztek cieczy. SmartDosePlus pozwala to osiągnąć, ponieważ wtryskuje pestycydy bezpośrednio do przewodów cieczowych. Mieszanka do oprysków jest mieszana tylko wtedy, kiedy jest potrzebna, a główny zbiornik wody nie jest zanieczyszczany. Odbywa się to poprzez zabieranie ze sobą czystej wody i mieszania substancji chemicznych na polu. 

SmartDosePlus AgrifacSystemowi opryskiwania GreenFlowPlus Agrifac z kompaktowym systemem pomp i pełną cyrkulacją w belce sprawia, że w zbiorniku pozostaje najmniejsza możliwa ilość cieczy. SmartDosePlus jeszcze bardziej zmniejsza ilość pozostałej cieczy, wtryskując substancje chemiczne bezpośrednio do przewodu cieczowego i tam je mieszając. Główny zbiornik wody zawiera czystą wodę, co sprawia, że system opryskiwania można jeszcze szybciej i łatwiej wyczyścić. Dzięki inteligentnej budowie zaworów i systemu pomp oraz Brilliant Simple oprogramowaniu sterującemu SmartDosePlus zapewnia pełną cyrkulację w belce i wtryskiwanie przed rozpoczęciem opryskiwania. Zapobiega to powstawaniu osadów i trójkąta oprysku. 

Dbając o rośliny zgodnie z koncepcją Rolnictwa NEED, trudniej jest (a może nawet jest to niemożliwe) z góry przewidzieć ile substancji chemicznych będzie potrzeba. Dzięki SmartDosePlus nie trzeba uzupełniać zbiornika i dodawać nowych substancji chemicznych, gdy zmienia się pole. To oszczędza czas. Korzystając z AiCPlus, niemożliwe jest ustalenie z góry, ile substancji chemicznych będzie potrzeba. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ właściwa ilość i stężenie są mieszane w trakcie opryskiwania. Niezależnie czy jedna, czy wszystkie dysze są otwarte, dawka jest zawsze prawidłowa. 

SmartDosePlus umożliwia także indywidualną aplikację substancji chemicznych. Na przykład, gdy opryskuje się pole w celu zapobiegania chorobie. Podsumowując, system SmartDosePlus jest bardziej efektywny, ekonomiczny, ergonomiczny i lepszy dla środowiska. Dlatego jest całkowicie zgodny z koncepcją 4E for growers. 

Powody zmiany mieszanki w zbiorniku

A: Wzdłuż zalesionego obszaru. Rośliny dłużej pozostają wilgotne co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia grzybów. Dlatego potrzebna dodatkowa ochrona potrzebna jest tutaj, ale nie na reszcie pola.

B: Proporcje mieszaniny zmieniają się wzdłuż krawędzi pola. Spada prawdopodobieństwo, że mieszanina zostanie zmyta lub zniesiona na pobliskie pole lub do rowu w przypadku jednej konfiguracji, a innej nie. Można tez zmienić ilość wody, aby opryskiwanie mogło odbywać się za pomocą większych kropli. 

C: Stosowanie antybiotyków na zainfekowanym obszarze. 

Copyright © 2017 Agrifac Machinery BV. Wszelkie prawa zastrzeżone.